NOVÁ HYPOTÉKA
Najdeme vám nejvýhodnější hypotéku na trhu
Dokonale známe nabídky všech finančních ústavů v České republice. Přehledně je pro vás porovnáme a vysvětlíme, podle čeho poznáte tu nejlepší.
Často kladené otázky (FAQ)
Jak dlouho obvykle trvá vyřídit novou hypotéku?
Vyřízení hypotečního úvěru závisí především na rychlosti shromáždění nezbytných podkladů, době vyhotovení znaleckého posudku k nemovitosti a délce schvalovacího procesu v bance. V případě, že všechny uvedené procesy na sebe navazují, lze hypoteční úvěr vyřídit už za 10 pracovních dnů od výběru nabídky. Právě zde mohou služby profesionálního hypotečního poradce klientovi ušetřit významné množství času a starostí.
Je možné financovat hypotékou celou kupní cenu nemovitosti?
Některé banky takové financování umožňují, nicméně kladou pak velký nárok na bonitu klienta a 100% financování obvykle kompenzují vyšší úrokovou sazbou hypotéky.
Na jak velkou hypotéku dosáhnu?
Maximální výše hypotéky je závislá na velkém množství faktorů, které hypoteční banky u klienta zkoumají. Patří mezi ně zejména bonita klienta (schopnost splácet), výše příjmů, podíl existujících závazků na příjmech, dosavadní platební morálka klienta, hodnota pořizované nemovitosti (a dalších nemovitostí, které mohou být součástí úvěru), splatnost hypotéky, výše úrokové sazby nebo účel a typ hypotečního produktu.
Jaké druhy poplatků mne v souvislosti s hypotékou čekají?
Poplatků, které se přímo nebo nepřímo váží k hypotečnímu úvěru, je několik a liší se v závislosti na druhu úvěru a poskytovateli. Mezi ty nejčastější patří jednorázový poplatek za schválení úvěru, měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu, jednorázový poplatek za vyhotovení znaleckého posudku k nemovitosti nebo poplatek za čerpání na návrh na vklad do katastru nemovitostí. Nabídky jednotlivých hypotečních bank se liší ve struktuře i výši poplatků – proto je vhodné svěřit srovnání nabídek hypotečnímu makléři, který má s jednotlivými finančními ústavy dlouhodobé zkušenosti.
Je možné získat úvěr na družstevní byt, který nemám v úmyslu převádět do osobního vlastnictví?
Za předpokladu, že úvěr zajistíte jinou vhodnou nemovitostí v osobním vlastnictví, to možné je.
Mohu získat úvěr, i když jsem uveden v registru dlužníků?
Takové případy jsou řešeny individuálně přímo schvalovatelem úvěru, který si na základě údajů uvedených v bankovním registru může pro schválení úvěru vyžádat podrobnosti o záznamu v registru.
Mohu u hypotéčního úvěru provést mimořádnou splátku?
V drtivé většině případů banky účtují za předčasnou splátku poplatek, nicméně u některých bankovních domů je možné domluvit si přímo ve smlouvě možnost vložení mimořádné splátky bez dodatečných poplatků.
Musím mít zřízený běžný účet u banky, od které si beru hypotéku?
Zřídit si spolu s hypotékou i běžný účet rozhodně nemusíte. Ovšem obvykle vám za to banka nabídne výhodnější úrokovou sazbu, což se vám může vyplatit. Pokud si nejste jistí, poraďte se se svým hypotečním makléřem.
Je možné financovat úvěrem rekonstrukci?
Ano, předmětem hypotečního úvěru může být nejen nová stavba, ale i rekonstrukce.
Co je to LTV?
„Loan to value“ (LTV) je poměr úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti udávaný v procentech. Od tohoto parametru se výrazným způsobem odvíjí úroková sazba úvěru.
Co je to hypotéka?
Hypoteční úvěr definuje zákon o dluhopisech č. 190/2004 Sb. jako úvěr, jehož splacení včetně příslušenství je zajištěno zástavním právem k nemovitosti, a to i rozestavěné. Úvěr se považuje za hypoteční úvěr dnem vzniku právních účinků zástavního práva.
Co si mám představit pod anuitním splácením?
Anuitní splácení je pravidelná měsíční splátka úvěru zahrnující jistinu i úrok.
Je možné měnit dobu splatnosti hypotéky?
Podmínky hypotéky jsou definovány ve smlouvě nebo ve všeobecných obchodních podmínkách jednotlivých bank. Zkrátit dobu splatnosti je možné, ale většinou pouze v době refixace úrokové sazby, spolu s nastavením nových podmínek stávajícího úvěru.
Je možné prodat nemovitost, která je zatížena hypotékou?
Ano, je.
Je možné ručit i jiným majetkem než nemovitostí?
Nikoliv, ručení nemovitostí na území České republiky je podmínkou poskytnutí hypotečního úvěru.
Mohu získat hypoteční úvěr na nemovitost v zahraničí?
Ano, a to dokonce i na nemovitosti mimo území EU – ovšem úvěr je v každém případě nezbytné zajistit odpovídající nemovitostí na území ČR.
Je mi 55 let. Mohu ve svém věku ještě získat hypoteční úvěr?
Ano, i když musíte splnit podmínku produktivního věku (do 70 let) po celou dobu splatnosti hypotečního úvěru. Ve vašem případě by tedy splatnost hypotečního úvěru byla maximálně 15 let. Pokud chcete hypoteční úvěr s delší splatností, budete potřebovat mladšího bonitního spolužadatele.
Co přesně znamená RPSN?
Zkratka RPSN je roční procentní sazba nákladů. Vyjadřuje cenu půjčených peněz po celou dobu trvání úvěru – čím je RPSN vyšší, tím je úvěr dražší. RPSN spojuje všechny náklady spojené s úvěrem, proto klientům výše sazby umožňuje porovnat výhodnost jednotlivých produktů u různých bank. Zpravidla se uvádí u spotřebitelských úvěrů.
Co mám dělat, když přestanu být schopen hypotéku splácet?
V první řadě doporučujeme co nejdříve kontaktovat banku a informovat ji o vzniklé situaci. V některých případech je možné najít řešení například v odkladu splátek nebo v prodloužení splatnosti hypotéky
(a tím ve snížení měsíční splátky).
Pojďte si s námi domluvit schůzku
Zavolejte mi
Přípravu a papírování nechte na nás. Nechte nám zde vaše telefonní číslo a my vám zavoláme.
Napište mi
Zanechte nám zde váš email a my se vám ozveme s konkrétnější nabídkou.
Zavolejte mi
Přípravu a papírování nechte na nás. Nechte nám zde vaše telefonní číslo a my vám zavoláme.
Napište mi
Zanechte nám zde váš email a my se vám ozveme s konkrétnější nabídkou.
Centrála Praha
Váš finanční dům s.r.o.
Opletalova 1417/25
110 00 Praha
IČ: 034 57 494
Zavolejte nám
739 093 211
Napište nám
obchod@vfd.cz
Centrála Praha
Váš finanční dům s.r.o.
Opletalova 1417/25
110 00 Praha
IČ: 034 57 494
Napište nám
obchod@vfd.cz
Zavolejte nám
739 093 211